FİLM FESTİVALİ

I. Uluslararası Asım’ın Nesli Film Festivali, “Dijital Dünyada Din ve Ahlak” temasıyla, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Erciyes Üniversitesi Medya ve Din Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde, 2023 yılında, bir serinin ilki olarak gerçekleştirilmesi planlanan eğitsel kültür-sanat girişimidir.

Detaylı Bilgi

Kısa Film

Belgesel

Animasyon

plant
Dijital dünyaya izini bırak

DİJİTAL Dünyada Dİn ve Ahlak Temâlı

FİLM YARIŞMASI

Medyanın, bir araç-vasıta olmakla birlikte bir vasat-zemin ya da yeni bir mekân olma hüviyeti kazandığı günümüzde dijital mecralar, her türden insanî etkinliğin önemli bir parçası haline gelmiştir. Ancak, fiziksel mekâna gerek duymayan ama ona da yansıyan yeni sosyal ilişki biçimleri ve farklılaşan tecrübelerin açığa çıktığı sanal ortamlar değerlerden bağımsız değildir. Aksine ahlak ve maneviyat alanını etkileyen görünümler üretmektedir. O halde dijital çağda en önemli sorumluluklardan biri bilgi ve fazilet bakımından sürekli yenilenmeyi öneren ahlakı merkeze almak, genç nesiller için eleştirel medya okuryazarlığı kapasitesini bu yolla açığa çıkartmaktır.

Bu amaca yönelen festival; “Dijital Ahlak”, “Mahremiyet”, “Aidiyet ve Kimlik”, “Adab-ı Muaşeret”, “Dini Fenomen Kültürü” ve “Dini Enformasyon” alt temaları kapsamında görünür hale gelen sorunları olumlu yönde aşma ve dijital araçları bilinçli, sorumlu ve saygılı bir biçimde kullanma çabalarına; yaparak-yaşayarak öğrenme pratiklerini geliştirecek kısa film üretimleri yoluyla katkı sunmayı hedeflemektedir. Bu yönüyle festival, öğrencilerin akademik, mesleki, sosyal ve kültürel gelişimlerini çok yönlü, yenilikçi ve sürdürülebilir bir biçimde destekleme misyonuna sahiptir.

"Her çalışma ödülü hak eder"

Ödüller

team1
KISA FİLM BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
team1
BELGESEL BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
team1
ANİMASYON BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
team1
KISA FİLM JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
team1
BELGESEL JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
team1
ANİMASYON JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

KATILIM

ŞARTLARI

KİMLER KATILABİLİR

HAKKIMIZDA

ANesli Film Yarışması Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Erciyes Üniversitesi Medya ve Din Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinin işbirliği ile hazırlanmıştır.

BAŞVURUDA

İSTENEN BELGELER

Yarışmaya katılabilmek için gerekli formlar doldurularak, başvuru esnasında sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

plant

BAŞVURU GİRİŞİ

İLETİŞİM

Asım'ın Nesli ve Film Festivali için iletişim bilgileri.

  • Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara
  • +90 (312) 413 25 89
    +90 (312) 413 25 92
logo